SSK 2, 27-28 maj, 2017

Klass Startnr. Namn Bil Klubb Hemort Anmälare
Clubman 50 Mats Lundkvist Bodola kb 7 SSK Strängnäs
Clubman 52 Hans Johansson Bodin kb 9a SSK Kopparberg
Clubman 55 Olof Borg Bodin k9b MSCC malmö sports car club Hovmantorp
Clubman 55 Johan Borg Bodin Växsjö Sportvagnsklubb Hovmantorp
Clubman 63 Lars Rosenblad Clubman Phantom Karlskoga MF Eskilstuna Tuna Trafik
Clubman 72 Stefan Mumm Mallock Mk35SG MSCC Svedala
Clubman 77 Hasse Tullsten Vision V93 PCS Racing Club Österskär
Clubman 99 Monika Arvidsson Mallock Mk29 MSCC Floda
Radical 5 Peter Gustafsson Radical SR3RS SSK Farsta
Radical 5 Monika Arvidsson Radical SR3 MSCC Floda
Radical 15 Johan Kylberg Radical SR3RSX Linköpings MS Lekeryd
Radical 17 Jani Hjerppe Radical SR3 RS Imatra
Radical 19 Erik Stillman Radical SR3 RSX JKC Jönköping
Radical 25 Seppo Mäntylä Radical SR3 HRF Espoo
Radical 25 Teemu Keränen Radical SR 3 HRF Espoo
Radical 26 Bo Eliasson Radical PR6 Kolsva MS Västerås
Radical 45 Magnus Wallén Radical PR6 SSK Stockholm
Radical 55 Jörn Martin Aalerud Radical SR3 SS NMK Solår Ski
Radical Endurance 5 Octagon Sportscars Radical SR3 RS Handen
Radical Endurance 15 Johan Kylberg Radical SR3RSX Linköpings MS Lekeryd
Radical Endurance 17 Alriksson Motorsport Radical SR3 RS Alsterbro
Radical Endurance 19 Erik Stillman Radical SR3 RSX JKC Jönköping
Radical Endurance 19 RPM Radical SR3 RSX Mantorp
Radical Endurance 25 Teemu Keränen Radical SR3 HRF Espoo
Radical Endurance 25 Seppo Mäntylä Radical SR3 HRF Espoo
Radical Endurance 26 BO Racing Radical PR6 Västerås
Radical Endurance 45 Magnus Wallén Radical PR6 SSK Stockholm
Radical Endurance 55 JM Racing Radical SR3 SS Ski
Renault Junior Cup 12 Elliot Sjögren Renault Clio V Östergötlands MK Mantorp
Renault Junior Cup 18 Emma Reimby Renault Clio SSK Stenstorp
Renault Junior Cup 21 Anton Bergström Renault Clio Karlskoga Motorförening Eskilstuna
Renault Junior Cup 29 Olof Jansson Renault Clio Lidköpings Karting Klubb KVÄNUM
Renault Junior Cup 33 Linus Holgersson Renault Clio SSK Mjölby
Renault Junior Cup 36 Adam Olinson Renault Clio Gbg Racing&karting club team 13 TORSLANDA
Renault Junior Cup 39 Eric Nilsson Renault Clio Kristianstad KK Broby
Renault Junior Cup 42 Alexander Hasselström Renault Clio SSK Sollentuna
Renault Junior Cup 48 Alexander Jeppsson Renault Clio Kristianstad karting klub Tomelilla
Renault Junior Cup 54 Wilmer Jonsson Renault Clio V Östergötlands MK Mantorp
Renault Junior Cup 60 Anton Andersson Renault Clio Munkfors Motor Club Sunne
Renault Junior Cup 69 Kristoffer Norling Renault Clio Rättviks Racing Klubb Falun
Renault Junior Cup 75 Niklas Angbo Renault Clio SSK Sjövik MPRE Motorsport
Renault Junior Cup 81 Michael Aaron Haflidason Häussler Renault Clio Bohus Racing Skepplanda
Roadsport A 0 Knut-Erik Krømcke Opel Speedster 2,2 SE NMK SARSBORG Sandefjord
Roadsport A 1 Toni Berggren Corvette C5Z06 KMF Karlskoga
Roadsport A 6 Magnus Bengtsson Corvette C5Z06 FMK Karlstad
Roadsport A 12 Torbjörn Isaksson Chevrolet Corvette Z06 Norrahammars MK Norrahammar
Roadsport A 15 Magnus Mårtenson MK Indy / Morty 7 MSCC Höllviken
Roadsport A 16 Lars Macklin Hult Healey Special SSK Vallentuna
Roadsport A 28 Björn Nyman Caterham 7 SVKG Vänersborg
Roadsport A 40 Anders Edlund Westfield MSCC Höllviken
Roadsport B 48 Jonas Jonsson Mk Indy/Active sprint LMS Norrköping
Roadsport B 51 Jonas Gräf Porsche 924S KMF Enköping
Roadsport B 59 Max Lindblom Triumph TR2 KMF Karlstad
Roadsport B 67 Rolf Dawidzon MG GTS MSCC VEJBYSTRAND
Roadsport B 71 Rikard Niva Mazda x7 FB MX-5 Racing Club Luleå
Roadsport B 81 Ulf Andersson Mazda MX5 FMK Ugglarp
Roadsport B 87 Gunnar Östlund BMW M3 BMW CS Karlskoga
Roadsport C 47 Janne Murvik Mazda MX-5 SVKG Partille
Roadsport C 48 Tommy Finell Mazda MX-5 Mx-5 Racing Club Täby
Roadsport C 52 Inge Johnson Mazda MX-5 SSK Nossebro
Roadsport C 56 Frank Steen MazdaMX-5 1,6 SSK Horndal
Roadsport C 58 Per Fosselius Mazda MX5 NB Karlskrona MRK Lyckeby
Roadsport C 65 Ulf Wärnberg Mazda Miata SVKG Nossebro
Roadsport C 67 Hans Drangel Mazda MX5 NB MSCC Stockholm
Roadsport C 71 Rikard Niva Mazda RX 7 FB MX-5 Racing Club Luleå
Roadsport C 75 Petter Sångberg Mazda MX-5 MX-5 Racing Club Borås
Roadsport C 76 Andreas Eckemark Mazda MX-5 MX-5 Racing Club Västerås
Roadsport C 77 Johan Hedström Mazda Miata MX-5 Racing Club Linköping
Roadsport C 78 Thomas Pihl Mazda MX-5 SVKG Nödinge
Roadsport C 80 Björn Niklasson Mazda MX5 Kungsbacka MA Sätila
Roadsport C 82 Anders Träff Mazda MX-5 MX-5 Racing Club ENKÖPING
Roadsport C 83 Bertil Thorsson Mazda MX-5 NB MSCC Gärsnäs
Roadsport C 84 Nils-Erik Persson Mazda MX-5 NB Hässleholm MK Hässleholm
Roadsport C 85 Lars Olsson Mazda MX-5 Toarps MK Målsryd Olssons
Roadsport C 87 Philip Carlson Mazda MX-5 SVKG Frillesås
Roadsport C 89 Erik Blixt Mazda MX-5 MX-5 Racing Club Kumla
Roadsport C 90 Christoffer Waern Mazda MX-5 SVKG Frillesås
Roadsport C 95 Niclas Larsson Mazda MX-5 MX-5 Racing Club Arboga
Roadsport C 96 Oskar Jakobsson Mazda MX-5 MSCC Blentarp
RS 5 Peter Gustafsson Radical SR3RS SSK Farsta
RS 6 Peter Johansson PRC Honda SMK Trollhättan Västra Tunhem
RS 15 Johan Kylberg Radical SR3RSX Linköpings MS Lekeryd
RS 17 Jani Hjerppe Radical SR3 Imatra
RS 19 Erik Stillman Radical SR3 RSX JKC Jönköping
RS 24 Anders Dahg Radical SSK Tyresö
RS 25 Teemu Keränen Radical SR3 HRF Espoo
RS 25 Seppo Mäntylä Radical SR3 HRF Espoo
SSK Classic Racing 38 Jörgen Adlén Ford Escort SSK Järna
SSK Classic Racing 133 Ulf Andersson Volvo 140 SVK Göteborg Göteborg
SSK Klass 1 62 Kjell Karlsson VW Golf SSK Töreboda
SSK Klass 2 4 Ingvar Nilsson Opel Kadett 2,0 Hällefors MK Hällefors
SSK Klass 2 6 Malin Hellman BMW M3 coupe Team Skogsåkarna Tranås
SSK Klass 2 8 Svante Lundkvist Opel Ascona B Bohus racing Skepplanda JUNKWORX
SSK Klass 2 12 Mikael Levander Opel Kadett SSK Stenstorp
SSK Klass 2 22 Tim Svensson Opel Kadett Team Skogsåkarna Tranås
SSK Klass 2 44 Hans Fridén BMW Anderstorp Racing Club Anderstorp
SSK Klass 2 77 Edberg Richard Mazda Rx-7 SSK Jönköping
SSK Klass 3 - A 5 Filip Sandström Citroen DS3 Falkenbergs Motorklubb Västra Frölunda
SSK Klass 3 - A 23 Otto Tjäder Renault Clio KAK Mölnlycke
SSK Klass 3 - A 54 Lars Brandström Ford Sierra SSK Djurås
SSK Klass 3 - A 70 Isac Aronsson Citroen Ds3 Lessebo MK Långasjö
SSK Klass 3 - A 76 Ingemar Linuzon AUDI S2 Borås MK Kinna
SSK Klass 3 - B 17 Mats Blomquist Nissan 200 SVKG Alingsås
SSK Klass 3 - B 77 Martin Sventén Ford Mustang FR500GT4 SSK Lindome
SSK Klass 3 - B 88 Ronnie Brandt Volvo S60 Light SSK Grillby
SSK Klass 3 - B 89 Simon Olsson Bmw Z3 Coupe Hyllinge MS Helsingborg
SSK Klass 3 - B 161 Gert Severinsson BMW M3 -E36 FalkenbergMK Eldsberga
SSK Klass 3 - C 2 Sten Jarl Bmw M3 ALMS V8 Hyllinge MS Helsingborg
SSK Klass 3 - C 30 Alexander Pfister Lotus Europa V6 SSK Alingsås
SSK Klass 3 - C 46 Mattias Ekström Volvo 240 V8 SSK Gråbo
SSK Klass 3 - C 47 Bo Johansson Chevron GR 8 GT 4 SSJ Jönköping
SSK Klass 3 - C 60 Ronny Olsson Bmw Z4 GTR Hyllinge MS Helsingborg Team4Food
SSK Klass 3 - C 83 Martin Jarl Bmw GTR V8 Hyllinge MS Helsingborg
SSK Klass 3 - C 86 Samuel Johansson Bmw E36 M3 FMK Falkenberg
SSK Klass 3 - C 95 Per Gustavsson BMW M3 GTR Karlskoga MF Laxå
SSK Klass 3 - C 195 Joakim Carlsson Porsche 968 Falkenbergs MK Huddinge
Verktygsboden Modsport I 1 Jonas Jansson Corvette C6 Z06 KMF Karlskoga
Verktygsboden Modsport I 30 Stefan Pfister Lotus Europa V6 SSK Alingsås
Verktygsboden Modsport I 95 Per Gustavsson BMW M3 GTR Karlskoga MF Laxå
Verktygsboden Modsport I 195 Joakim Carlsson Porsche 968 Falkenbergs MK Huddinge
Verktygsboden Modsport II 34 Fredrik Ström Bmw M3 KMF Karlskoga
Verktygsboden Modsport II 44 Leif Andersson Toyota Celica Gt2 Kullings MS Vårgårda
Verktygsboden Modsport II 47 Bo Johansson Chevron Gr8 Gt4 SSJ Jönköping
Verktygsboden Modsport II 52 Henrik Pihl Westfield 7 SVKG Marstrand
Verktygsboden Modsport II 161 Gert Severinsson BMW M3 - E 36 FalkenbergMK Eldsberga
Verktygsboden Modsport III 12 Nicklas Johansson Locost SuperSeven Hässleholms Motorklubb Tormestorp
Verktygsboden Modsport III 46 Pär Fredriksson Porsche Boxster Skaraborgs SVK Borås
Verktygsboden Modsport III 75 Petter Sångberg Mazda MX5 -98 MX-5 Racing Club Borås
Verktygsboden Modsport III 76 Arne Nyman Porsche 944 S2 SVKG Vargön
Verktygsboden Modsport III 82 Christer Davidsson Porsche 944S2 Falkenbergs MK Falkenberg
Verktygsboden Modsport III 82 Max Engvall Porsche 944S2 Falkenbergs MK Falkenberg
Verktygsboden Modsport III 83 Bertil Thorsson Mazda MX-5 NB MSCC Gärsnäs
Verktygsboden Modsport III 88 Fredrik Olsson Ginetta G20 MSCC TRELLEBORG
Verktygsboden Modsport III 96 Andreas Ekvall Ginetta G20 Gröndal MSK Hallstahammar
Verktygsboden Modsport III 99 Niklas Mårtensson Porsche 944 MSCC Tomelilla
VolvoCupen 4 Stian Theodorsen Volvo S40 NMK Sarpsborg Rudskogen Fredrikstad
VolvoCupen 8 Sanna Andreasson Volvo 850 Bohusracing Gråbo MPRE MOTORSPORT
VolvoCupen 11 Peter Wiborg Volvo 855 GKRC Team 13 Öjersjö
VolvoCupen 12 Filipe Skagerfält Volvo 940 SSK Johanneshov
VolvoCupen 15 Pernilla Nyström Volvo 850 SSK Lödöse KRE
VolvoCupen 17 Daniel Raatikainen Volvo 850 SSK Borås
VolvoCupen 19 Jimmy Pettersson Volvo V70 Örebro Racing Club Sköllersta
VolvoCupen 33 Julia Eliasson Volvo 850 Bohus Racing Kareby JK-Motorsport
VolvoCupen 61 Håkan Malmborg Volvo S70 KMF Bålsta
VolvoCupen 71 Emil Sonesson Volvo 850 Bengtsfors Motor Club Skattkärr
VolvoCupen 94 Richard Bertilsson Volvo 850 SSK Lödöse
VolvoCupen 99 Jan Johansson Volvo 850 SMK Trollhättan Onsala MPRE MOTORSPORT